[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
تماس با ما::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 99::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۲۹

خبرنامه شماره ۳۲۸

خبرنامه شماره ۳۲۷

خبرنامه شماره ۳۲۶

خبرنامه شماره ۳۲۵

خبرنامه شماره ۳۲۴

خبرنامه شماره ۳۲۳

خبرنامه شماره ۳۲۲

خبرنامه شماره ۳۲۱

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

پیامبر خدا صلی‏ الله ‏علیه و ‏آله :
قَیِّدُوا العِلمَ بالکِتابِ
علم را ، با نوشتن در بند بکشید .

کنز العمّال : ۲۹۳۳۲

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌الملی حرکت با حضور وزیر علوم در دانشگاه علم و صنعت به کار خود پایان داد ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/26 | 
اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌الملی حرکت با حضور وزیر علوم در دانشگاه علم و صنعت به کار خود پایان داد


 
اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ۹۹ به صورت مجازی و با حضور دکتر منصور غلامی (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، دکتر غفاری (معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم)، مهندس عسکری (مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم) دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران) و جمعی از مسئولان در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار  و از برگزیدگان این دوره از جشنواره تقدیر شد.
در ابتدای مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت  دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه علم و صنعت) ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: جشنواره بین المللی «حرکت» باید باعث رونق فعالیت‌های علمی دانشجویان شود و به همین صورت ادامه داشته باشد.
او افزود: انتظار داریم در مجموعه‌های دانشجویی، دانشجویان، پویایی، نشاط کافی و به خصوص روش همکاری با هم و کار تیمی را درون دانشگاه یاد بگیرند. باید گفت که انجمن‌های علمی یکی از تشکل‌های دانشجویی است که می‌تواند این وضعیت را تحقق بخشد و شرایط را به صورت موثر جهت انجام کار‌های گروهی ایجاد کند و این فعالیت‌ها برای دانشجویان کاملا امیدآفرین خواهد بود.

 

ذاکری تصریح کرد: دانشجویان نه تنها در انجمن‌های علمی دانشگاه، بلکه با فعالیت‌های مشترک بین دانشگاهی و با تشکیل شبکه‌های مرتبط با هم بتوانند فعالیت‌های علمی خوبی را در دوران دانشجویی آغاز کنند.
او ادامه داد: دانشگاه‌های ما به سمت نسل سوم و چهارم دانشگاه‌ها در حرکت بوده و فعالیت‌های خوبی را به نمایش گذاشته اند و دانشگاه علم و صنعت یکی از دانشگاه‌هایی است که با شکل گیری مراکز نوآوری و مراکز فناوری در دانشگاه، مسیر فعالیت دانش آموختگان و دانشجویان مستعد را در قالب فعالیت‌های جمعی و کار‌های تحقیقاتی گروهی، تخصصی و موضوعی فراهم کرده است و همچنین شکل دادن گرایش‌های بین رشته‌ای دانشگاه و توسعه آن برای ایجاد انجمن‌های رشته که  برای وزارت عتف نیز بسیار حائز اهمیت است، با این هدف می‌توان هم افزایی‌های دانشجویان را در فعالیت‌های گروهی ارتقا داد.
رئیس دانشگاه علم و صنعت بیان کرد: یکی از نکاتی که باید روی آن تاکید کرد، ایجاد ارتباط‌های علمی بین انجمن‌های دانشجویی و مراکز نوآوری و فناوری دانشگاه هاست که همه دانشگاه‌ها به این سمت و سو حرکت کرده اند.
در ادامه دکتر غلامرضا غفاری (معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری) در مراسم اختتامیه سیزدهمین گفت: چهار دوره جشنواره بین المللی حرکت مربوط به دولت امید و تدبیر است و از سال ۹۲ این توفیق را داشته ایم که در سه جشنواره اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشته اند که نشان از حضور و توجه وزارتخانه به این جشنواره می باشد.

 

وی افزود: خوشبختانه امروزه انجمن های علمی به بلوغ رسیده اند و جایگاهی بسیار مناسبی را دارند و از سال ۹۲ تا امروز شاهد یک رشد ۳۰ درصدی برای انجمن های علمی بوده ایم و به لحاظ اتحادیه هایی که این انجمن ها دارند از ۴ اتحادیه در سال ۱۳۹۲ امروز ۴۰ اتحادیه فعال انجمن های علمی را داریم و تقریبا همه ی رشته ها انجمن علمی دارند و ۹۷۰۰ انجمن علمی داریم  و همچنین تلاشی که از سال قبل شروع شده به عنوان انجمن بین رشته ای است که و افزون بر این ارتباط و  پیوندی که انجمن های علمی با مراکز رشد و پارک های علمی و فناوری دارند امروز انجمن های علمی نقطه تاسیس نیستند بلکه با توجه به ظرفیت و تجربه ای که دارند و ارتباطی که با هم نسلی و هم رشته های خود دارند این توان را دارند که به خوبی می توانند ارتباط برقرار کنند با مجموعه هایی که مربوط به رشته ی آنها می شود. و می توانند نیازها را بشناسند و روی آنها کار کنند.
او افزود: ما در این ۱۳ جشنواره هر بار یک رخداد تازه به جشنواره اضافه کردیم که بخش بین المللی آن و خوشبختانه علیرغم همه مسائل و مشکلات ۵۱ کشور به لحاظ شرایط کرونایی در جشنواره ثبت نام کرده اند و آثار خود را ارسال کرده اند
در پایان هم امید داریم که این حرکت و جریان خوب علمی همچنان ادامه داشته باشد چرا که این باور هستیم که قدرت هر جامعه و هر کشور در دانایی او است و این جشنواره و فعالیت انجمن های علمی بیش از هر چیز ارتقای دانایی را در عرصه های مختلف دنبال می کند.
دکتر غلامی (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) ضمن تشکر و تبریک اعیاد شعبانیه و نوروز و آرزوی سلامتی برای همه مردم دنیا گفت: انشالله تا سال آینده این بیماری برچیده شود و حضورها گرمتر، پرشورتر در همه بخش ها خصوصا در جوامع دانشگاهی که جای خالی دانشجویان بسیار مشهود است و برگزاری جشنواره های دانشجویی شور و حرارت آن به حضور دانشجویان است که متاسفانه در اغلب نشست ها و تجمع های مناظرتی برای هر بزرگداشتی در حوزه علم و فناوری با کاهش حضور و یا بدون حضور دانشجویان اتفاق افتاده است و این فراهم نمودن حضور سیستم بر خط یا از طریق اینترنت، سیستمی را ایجاد کرده که برگزاری نشست ها به صورت مجازی کنار اینکه از روی ناچاری اتفاق می افتد ولی ظرفیت های بزرگی را فراهم کرده است. کمااینکه  الان در این اختتامیه در کشورهای مختلف کسانی را داریم که در واقع و عملادر این اختتامیه جشنواره حضور پیدا کرده اند و این  جزو دستاوردهای مهم علم و فناوری در دوره حاضر است که قطعا این ظرفیت بزرگی است و این را باید حفظ کنیم و ارتقا دهیم و در همه شرایط خوب آینده هم بتوانیم علاوه بر اینکه ظرفیت سالن بزرگی را در حضور افراد برای مناسبت ها استفاده می کنیم در همه نقاط دنیا و کشور نیز به جمع شرکت کنندگان اضافه کنیم.
دکتر غلامی افزود: انجمن های علمی دانشجویی  ظرفیت های خوبی را در دانشگاه ها ایجاد کرده و براساس اهداف و برنامه ها و دستاوردهایی که داشته اند توانسته کارهای بسیار ارزشمندی انجام دهند، از جمله اینکه در محیط دانشگاه آنچه که باید ورود داشته باشد بحث علم ، دانش و فناوری است .

 

وی افزود: نسل جوان ما برای آینده تربیت می شود که علاوه بر آموزش علم خیلی از تجربیات دیگر را هم در حوزه علم و فناوری باید در محیط های دانشگاهی و علمی تجربه کنند. که می توانند این تجربیات را از اساتید و از همدیگر بیاموزند و اندیشه ها و یافته های ذهنیشان را باز کنند و این نوآوری و خلاقیت هایی که ویژگی ذهن های پویای  جوانان است حتما با حضور در جمع های علم و فناوری بروز پیدا خواهد کرد، کار جمعی و به خصوص مشارکت در افکار و ایده های علمی و به تکامل رساندن آنها می تواند بخشی از دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی باشد. قطعا انتظار نیست که انجمن های علمی دانشجویی برون دادهای علمی خیلی شاخص و قوی داشته باشد بلکه بیشتر توجه به محیط واقعی کاربست آموخته های خودشان علم و دانش جدید، مقایسه واقعیت ها و آنچه که در فضاهای ذهنی و تئوری ها می گذره، مقایسه آنچه که باید باشد در حوزه علم و فناوری، آنچه که هست به خصوص در کشور نه در دنیا، مقایسه خیلی از شرایطی که برای آموزش مطرح می شود می بینند و در آنجا حضور دارند و آنچه که دوست دارند اتفاق بیفتد و جمعبندی و نتیجه این مقایسه ها و همفکری ها ایده های جدیدی را به دنبال خواهد داشت، که می تواند برای جوانان مسیر حرکت آینده ی آنها را رقم بزند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ما در کشور خوشبختانه رشد و توسعه علمی را همه جهات داشته ایم و جایگاه خوبی را در بین کشورهای دیگر داریم. در حوزه کاربست علم، خوشبختانه با حرکتهای خوبی که در تشکیل مراکز رشد و پارک های علم و فناوری، مجموعه های ایده های علمی و شکل گیری فضاهای مبتنی بر دانش در دانشگاه ها ، درون پارکها و مراکز رشد یک فضای مهم یک زیست بوم گسترده و پویا را تبدیل کرده که نویده آینده بسیار خوبی را دارد. در همین ایام و به خصوص در همین یکسال گذشته که کشور ما هم مثل جاهای دیگر دنیا درگیر بیماری کرونا بود دیدیم که خیلی از شرکت های مبتنی بر علم و دانش که اغلب آنها از جمع و تیم جوانان تشکیل شده بودند توانستند کارهای ماندنی  و تاثیر گذاری به جای بگذارند. جریان دانش ،تجربه علم و فناوری از طریق دانشگاه ها و مراکز به سمت جامعه شکل می گیرد و پشتیبانی آنها با هر شکلی می تواند در رشد و توسعه کشور تاثیر قوی وانکار ناپذیری داشته باشد.
دکتر غلامی افزود: اساتید و همکاران و مجموعه کارکنان در دانشگاهها و همه گروهای آموزشی  و حوزه های مختلف شرایط را فراهم می کنند تا دانشجویان بتوانند در جریان حضور در دانشگاه علاوه بر آموختن دانش در عرصه های جدید، کاربست و روشهای پخته کردن فکر و ایده ها و انتقال آنها به فضای بیرون دانشگاه و تصمیم آینده شغلی، و جدا از اینکه تعداد زیادی از انجمن های علمی توانمندی‌هاشون رو پیگیری می کنند. و از همه همکارانم تشکر می کنم که این پشتیبانی ها را انجام می دهند که با توجه به آرمان گرایی دانشجویان انتظارات به حق و بالای آنها و لذا به کار گرفتن ظرفیت بالای دانشجویی کمی از کاستی ها را جبران می کند.
اهدای لوح و جوایز توسط وزیر علوم به برگزیدگان این جشنواره ،پایان بخش اختتامیه جشنواره بین المللی حرکت بود.

 
دفعات مشاهده: 1002 بار   |   دفعات چاپ: 97 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.18 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4312