[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: احسان سعیدی‌زاده ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/1 | 

ارائه­ دهنده:

حسان سعیدی‌زاده 

  استاد راهنما:

 دکتر مهرداد آشتیانی

هیات داوران:
 دکتر مرضیه ملکی مجد؛ دکتر سعید صدیقیان کاشی

زمان:
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۴


آقای احسان سعیدی‌زاده  دانشجوی کارشناسی ارشد دکتر مهرداد آشتیانی دوشنبه  ۰۴ دی ماه ساعت ۱۰:۳۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "زمان‌بندی پویا و آگاه از فرجه و بودجه جریان‌های‌کار در محیط جریان‌کار به‌عنوان سرویس " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

جریان‌های‌کار علمی، برنامه­های محاسباتی و دنباله­ای از محاسبات هستند که پردازش و تحلیل داده­های حجیم در فرم ساختاریافته و توزیع­شده را ممکن می­سازند. معمولاً برای پردازش این جریان‌های‌کار به منابع زیادی نیاز است و هریک از انواع آن­ها ازنظر منابع مورد نیاز ویژگی خاص خود را دارند. پژوهش‌های زیادی در حوزه زمان‌بندی جریان‌کار در محیط‌های مختلف انجام شده است. افزایش انگیزه کاربرها در اجرای جریان‌های‌کار در محیط ابری باعث توسعه بستر­های چندمستأجره­ای مانند بستر جریان‌کار به‌عنوان سرویس شده است (WaaS). ابر یک محیط مقیاس‌پذیر و اقتصادی است که به کاربرها امکان دسترسی به منابع محاسباتی نامحدود با مدل هزینه پرداخت به­میزان استفاده را می‌دهد. جریان‌کار به‌عنوان سرویس از مقیاس‌پذیری و کشسانی و مقرون‌به‌صرفه بودن ابر، سرویس‌هایی مانند فضای ذخیره‌سازی و سایر ویژگی‌های یک محیط ابری زیرساخت به‌عنوان سرویس استفاده می‌کند و محیطی را ارائه می‌دهد که در آن کاربر­ها به‌راحتی می­توانند جریان‌های‌کار خود را با تعیین کیفیت سرویس موردنظر خود، در زمان‌های مختلف و بدون درنظرگرفتن چالش‌هایی مانند مدیریت منابع ثبت کنند. در بین انواع کیفیت سرویس زمان و هزینه در قالب فرجه و بودجه بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. مسئله پیداکردن یک الگوریتم زمان‌بندی مناسب با درنظرگرفتن مواردی مانند نا‌همگونی منابع و نیازمندی‌های کیفیت سرویس در کلاس NP-hard قرار دارد. به این معنی که پیداکردن جواب مسئله در زمان چندجمله‌ای امکان‌پذیر نیست. در این پایان‌نامه ما یک الگوریتمِ زمان‌بندیِ DDBSW۲را که یک الگوریتم چند محدودیتی، پویا و بسته‌بندی چند-منبعِ است و برای محیط جریان‌کار به‌عنوان سرویس طراحی شده است، معرفی می‌کنیم. این الگوریتم از یک معیار دو-فاکتور برای کنترل و سبک‌ سنگین کردن بین هزینه و بهره‌وری منابع در حین نگاشت وظیفه‌ها به منابع استفاده می‌کند و با بهره‌گیری از کانتینر، منابع اجاره‌شده را بین کاربرها به اشتراک گذاشته و چند وظیفه را به طور هم‌زمان روی یک ماشین مجازی اجرا می‌کند. نتایج حاصل از آزمایش‌ها در این پایان‌نامه نشان می‌دهدکه نرخ موفقیت الگوریتم DDBSW۲ در بارهای کاری مختلف بالای ۹۶% است که یک دقت قابل مقایسه با الگوریتم‌های به‌روزِ دیگر برای زمان‌بندی پویای جریان‌کار است. همچنین این الگوریتم در بارهای کاری متفاوت هزینه کل را حداقل ۱۳.۲% و به طور میانگین ۳۳.۲% کاهش داده و از نظر هزینه کل و تعداد ماشین‌های مجازی اجاره‌شده نیز بهتر عمل می‌کند.
واژه‌های کلیدی: جریان­کار به‌عنوان سرویس، زمان‌بندی جریان‌کار، پردازش ابری، کیفیت سرویس، بسته‌بندی چند منبع"دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 343 بار   |   دفعات چاپ: 78 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4312