[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: زهرا حیاتی - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/3/26 | 

ارائه­ دهنده:

زهرا حیاتی 

  استاد راهنما:

 دکتر سعید پارسا

هیات داوران:
دکتر محمد عبداللهی ازگمی ، دکتر حمیدرضا شهریاری

زمان:
دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

ساعت ۱۰:۰۰
 

 


خانم زهرا حیاتی دانشجوی کارشناسی ارشد آقای دکتر سعید پارسا دوشنبه  ۲۶ خردادماه ساعت  ۱۰:۰۰  از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "راهکاری جدید جهت تولید خودکار مجموعه آزمون با هدف بهبود مکان­یابی آماری خطا مبتنی بر تحلیل علّی-آماری " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:
در مسئله مکان­یابی خطا، ممکن است حضور یک جمله در اجراهای خطادار کاملاً متأثر از اشکال موجود در جمله دیگر باشد. همبستگی آماری میان یک جمله و خروجی برنامه بیانگر رابطه علّی-معلولی میان آن­ها است. بنابراین، می­توان به مسئله مکان‌یابی خطا از دیدگاه علّی-معلولی نگاه کرد. پژوهش­های پیشین در زمینه تحلیل علّی-آماری در محاسبه امتیاز مظنون به خطایی، یک مدل رگرسیون خطی به ازای هر دستورالعمل از برنامه ایجاد می­کنند، این روش­ها سربار محاسباتی و حافظه­ بالایی دارند که باعث عدم مقیاس­پذیری آن­ها می­گردد. به منظور کاهش این هزینه­ها، می­توان استنتاج علّی-آماری را صرفاً روی زیرمجموعه کوچکی از جملات برنامه انجام داد.
  در روشTD-CSFL، در این پایان­نامه، ابتدا محدوده جملات مظنون به خطا را در قالب یک شاخه اجرایی مشخص می­نمایم. برای این منظور در مسیر اجرایی خطادار از انتها به ابتدا شرط­ها را نقیض کرده، و با استفاده از حل­کننده داده­ آزمون را برای مسیر تولید می­­کنیم. سپس برنامه را مجدداً به­صورت اجرای نمادین پویا، با داده آزمون به دست آمده اجرا می­کنیم. بدین ترتیب با توجه به نتیجه موفّق و یا ناموفّق بودن اجرا، مشخص می­کنیم که کدام شاخه مظنون به خطا است. بنابراین، محدوده جملات برای اعمال روش علّی-آماری را به حداقل ممکن تقلیل نموده­ایم. در واقع برای اولین بار مسئله تعیین خودکار مکان خطا را به سه زیر مرحله، یافتن مسیر اجرایی خطادار، شاخه مظنون به خطا و بلاخره یافتن جملات مظنون به خطا در شاخه خطادار تبدیل نموده­ایم. داده­های آزمون در این روش به صورت هدفمند و با حداقلِ ممکن جهت تعیین شاخه خطادار و پس از آن جملات مظنون به خطای درون شاخه مشخص شده، تولید می­گردد. از این طریق مشکل روش­های آماری که تحت تأثیر داده­های آزمون هستند را توانسته­ایم برای اولین بار از میان برداریم.
روش ارائه شده، TD-CAFL، بر روی مجموعه­ آزمون­ Defects۴j مورد آزمایش قرار گرفت. برای ارزیابی میزان بهبود روش، از معیارهای رایجی همچون تعداد جملات مورد بررسی و دقّت مکان­یابی خطا استفاده کرده­ایم. نتایج به دست آمده نشان می­دهد که روش پیشنهادی از نظر معیارهای ارزیابی منتخب در مقایسه با سایر راهکارهای مرتبط عملکرد بهتری دارد. در نهایت نشان دادیم که استفاده از تحلیل علّی- آماری در کنار روش ارائه شده سبب افزایش دقّت در مکان­یابی خطا خواهد شد. 

  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

دفعات مشاهده: 1309 بار   |   دفعات چاپ: 216 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.17 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4312