[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: رضا باقرپور - 1398/09/27 ::
 | تاریخ ارسال: 1398/9/23 | 

ارائه­ دهنده:

 رضا باقرپور

  استاد راهنما:

دکتر ناصر مزینی

   استاد ممتحن خارجی :  دکتر محمدصادق قاضی‌زاده

استاد ممتحن داخلی: دکتر سید صالح اعتمادی

  زمان :  چهار شنبه  27 آذر ماه 1398

ساعت 07:30
 
مکان: دانشکده مهندسی کامپیوتر- طبقه سوم- اتاق 304


آقای رضا باقرپور  دانشجوی کارشناسی ارشد جناب آقای دکتر ناصر مزینی  چهار شنبه  27 آذر ماه ساعت   07:30 در اتاق 304 واقع در طبقه سوم دانشکده کامپیوتر از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "بهبود پاسخگویی بار در شبکه‌های هوشمند برق با استفاده از یادگیری تقویتی" دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:در شبکه‌های برق یکی از اساسی‌ترین مشکلات موجود ایجاد عدم برابری در میزان تولید و مصرف انرژی است، چرا که ذخیره‌ی این انرژی در مقیاس زیاد برای استفاده در مواقع نیاز قابل انجام نمی‌باشد و در ساعات اوج مصرف، که تقاضای انرژی از سمت مشترکین افزایش می‌یابد، تامین انرژی مورد نیاز کار دشواری خواهد بود، ناپایداری شبکه و افزایش هزینه سمت تولیدکنندگان که بر قیمت انرژی سمت مصرف کننده‌ها نیز تاثیر گذار است، از تاثیرهای منفی این پدیده می‌باشد. اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار برای به حداقل رساندن چنین مشکلاتی در شبکه برق از اهمیت بالایی برخوردار است. در عین حال، عدم قطعیت رفتار بازیگران بازار برق باعث شده است که مدل‌سازی‌های انجام شده برای اجرای چنین برنامه‌هایی، در دنیای واقعی کارایی لازم و دقت کافی و در بعضی موارد امکان پیاده‌سازی را نداشته باشند.
ظهور شبکه‌های هوشمند فرصت‌ مناسبی را جهت اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار برای کاهش و کنترل  مصرف برق ایجاد کرده است. با مدیریت صحیح انرژی، مشتریان، برق مورد نیاز مصرف خانگی خود را می‌توانند در بازه‌های کم باری خریداری کرده و آن را ذخیره کنند و یا استفاده از برخی لوازم برقی خود را می‌توانند به بازه زمانی مناسب منتقل کنند. اجرای چنین سناریویی تاثیر مطلوبی در تغییر شکل منحنی بار ایجاد می‌کند، که یکی از اهداف اصلی برنامه‌های پاسخگویی بار می‌باشد. قیمت‌گذاری پویا یکی از موثرترین روش‌ها برای  تشویق مشتریان برای تغییر الگوی مصرف است. اگرچه در این موارد نیز عدم قطعیت میزان انرژی مصرفی مشتریان، تعیین یک سیاست قیمت‌گذاری بهینه را دشوار کرده است.
در این پژوهش از الگوریتم Neural Bandit به منظور قیمت‌گذاری پویا در ساختار بازار برق مورد نظر استفاده شده است. در این مطالعه علاوه بر به کارگیری این روش در محیط تک عامله، رفتار سیستم در حضور عامل‌های قیمت‌گذار در بازار برق نیز مورد بررسی قرار داده شد. همچنین توابع هزینه مختلفی جهت استفاده در شبیه‌سازی پیشنهاد شده‌‌اند که کارآیی آن‌ها از جنبه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه و نتایج ارائه شده است. در ضمن چارچوب پیشنهادی و مدل‌‌سازی‌های مختلف سیستم مورد نظر با پایتون پیاده‌سازی شده‌اند.
 

  از اساتید بزرگوار، دانشجویان گرامی و دیگر متخصصان و علاقه مندان به موضوع دفاعیه دعوت
می شود با حضور خود موجبات غنای علمی و ارتقای کیفی را فراهم سازند.

  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

دفعات مشاهده: 1005 بار   |   دفعات چاپ: 164 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4312