دانشکده مهندسی کامپیوتر- دفاعیه ارشد
سید حسین حسینی- 1398/04/29

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۹ | 

ارائه­ دهنده:

سید حسین حسینی

  استاد راهنما:

دکتر رضا برنگی - دکتر وصال حکمی
 
  استاد ممتحن خارجی :  دکتر حامد خانمیرزا
استاد ممتحن داخلی: دکتر  زینب موحدی

  زمان :  سه شنبه  12 شهریورماه 1398

ساعت 11:00
 
مکان: دانشکده مهندسی کامپیوتر- طبقه سوم- اتاق 304


آقای سید حسین حسینی دانشجوی کارشناسی ارشد آقایان دکتر رضا برنگی - دکتر وصال حکمی سه شنبه  12 شهریور ماه ساعت   11:00 در اتاق 304 واقع در طبقه سوم دانشکده کامپیوتر از پروژه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان "ارائه روشی برای انتخاب شبکه و اختصاص کانال جهت اشتراک گذاری طیف در شبکه های ناهمگن نسل پنجم" دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

با توجه به افزایش تعداد کاربران و گسترش فناوری های ارتباطی جدید نظیر اینترنت اشیاء، شبکه های نسل فعلی قادر به پاسخ گویی نیاز های کاربران و برنامه های کاربردی نمی باشند. از این رو فرایند توسعه شبکه نسل پنجم نیازمند فناوری ها و راه حل های جدید می باشد. با حرکت شبکه های نسل آینده به سمت شبکه های ناهمگن، کاربران شبکه به جای قرار گرفتن در پوشش یک شبکه، در پوشش چندین شبکه با مشخصات مختلف قرار می گیرند. وجود کاربران در پوشش شبکه های مختلف این امکان را فراهم می آورد تا کاربران ثانویه (کاربرانی که مشترک اصلی شبکه نیستند) بتوانند تحت شرایطی خاص، از طیف فرکانسی شبکه های اصلی استفاده کنند. این امکان با استفاده از تکنیک های اشتراک گذاری طیف قابل انجام می باشد و سبب افزایش بهره وری منابع شبکه می گردد.
بر این اساس در این پژوهش، هدف ارائه روشی برای بهبود الگوریتم های اشتراک گذاری طیف می باشد؛ تا به عنوان راه حلی در پاسخ به نیازهای شبکه های ناهمگن نسل پنجم مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که بخش بزرگی از راه حل های اشتراک گذاری طیف به صورت متمرکز و کمی به دور از شرایط واقعی شبکه ها ارائه شده است، در این پژوهش با بررسی الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات به عنوان نمونه ای از الگوریتم های متمرکز، تلاش می شود با استفاده از نظریه بازی ها، روشی غیرمتمرکز و توزیع شده برای اشتراک گذاری طیف ارائه شده و نتایج آن ارزیابی خواهد شد.
 


  از اساتید بزرگوار، دانشجویان گرامی و دیگر متخصصان و علاقه مندان به موضوع دفاعیه دعوت
می شود با حضور خود موجبات غنای علمی و ارتقای کیفی را فراهم سازند.

  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=14.11064.57170.fa
برگشت به اصل مطلب