دانشکده مهندسی کامپیوتر- دفاعیه ارشد
مهران عارفخانی

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۲۹ | 

AWT IMAGE

آقای مهران عارفخانی دانشجوی کارشناسی ارشد آقای دکتر محسن سریانی روز شنبه 20/06/95 ساعت 17:00 در اتاق سمینار واقع در طبقه سوم دانشکده کامپیوتر از پروژه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان "ارائه روشی برای بزرگنمایی تغییرات نامحسوس در ویدئو" دفاع می ‏‏نمایند.

چکیده

منظور از بزرگنمایی تغییرات ریز در ویدیو این است که بتوان تغییرات ریز که در ویدیو اتفاق می افتد و با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست را آشکار ساخت [1] . این کار می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد از جمله به عنوان مثال ضربان قلب هر شخص در ویدیو گرفته شده از صورت وی را می توان بزرگنمایی کرد تا با چشم غیر مسلح قابل دیدن باشد. با این روش می توان ضربان قلب را محاسبه و برای مانیتور کردن ضربان قلب شخص بدون تماس فیزیکی و صرفا با استفاده از یک ویدیو استفاده کرد.هدف این مقاله این است که بتوان تغییرات ریز در ویدیو را که با چشم غیر مسلح نمی توان مشاهده کرد را آشکار ساخت. در این مقاله با استفاده از دو روش سعی بر این داریم که به این مهم دست یابیم. در ابتدا با استفاده از روش بزرگنمایی ویدیو به روش اولری  [1] تغییرات ریز در رنگ صورت انسان را در هنگام رخ دادن نبض بزرگنمایی می کنیم. بدین منظور در این مقاله یک مجموعه داده تهیه شده است که با استفاده از روش بزرگنمایی اولری نبض شخص اندازه گرفته می شود و با مقدار اکسی متر که روش متداول اندازه گیری نبض می باشد مقایسه می شود.روش دوم برای بزرگنمایی ویدیو که در این مقاله بررسی شده است تبدیل ویدیو به یک عکس و استفاده از الگوریتم بزرگنمایی تغییرات غیر محلی [2]می باشد. به این صورت که فریم های یک ویدیو کنار هم  قرار می گیرند تا در نهایت کل ویدیو بصورت یک عکس در بیاید. استفاده از این روش تا حدود خوبی توانسته است رد پایی از نبض را نشان دهد که با مقایسه با روش اولری به این نتیجه می رسیم که بزرگنمایی با این روش تا حدود خوبی توانسته است تغییرات ریز حاصل از ضربان قلب را بزرگنمایی کند.

Abstract

Magnifying subtle changes in video is to reveal subtle changes that happen in the video which cannot be seen with naked eye. This can be used widely on many fields, for instance we can magnify the video of face to make the heart rate visible to naked eyes.

This method makes it possible to calculate the heart rate and monitor it with no physical contact and simply can be used only with a video.

The aim of this thesis is to reveal subtle changes in video to naked eyes. We have tried to achieve this by using two methods, first using Eulerian video magnification[1] and then we use non-local variations  algorithm[2] .

In this thesis a data set is collected to measure heart rate by applying  Eulerian video magnification.

The second method  for video magnification that  used in this thesis is converting a video to a picture then applying non-local variation algorithm [2] to reveal subtle color changes.

This means that video frames are placed together that finally a video converted to a photo. Using this method  we can make  pulse changes on face color visible but Eulerian video magnification work better in this field.

.


دانشجو:

مهران عارفخانی

   رشته مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی

استاد راهنما: دکتر محسن سریانی

استاد داور داخلی: دکتر رضا برنگی

استاد داور خارجی: دکتر محسن ابراهیمی مقدم

تاریخ دفاع: 20/6/1395

زمان: ساعت 17

 

  مکان: دانشکده مهندسی کامپیوتر- طبقه سوم- اتاق سمینار

 از اساتید بزرگوار، دانشجویان گرامی و دیگر متخصصان و علاقه مندان به موضوع دفاعیه دعوت
می شود با حضور خود موجبات غنای علمی و ارتقای کیفی را فراهم سازند.

 

  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

 

 

 

 

 

 

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی کامپیوتر:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=14.11064.46606.fa
برگشت به اصل مطلب