[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره‌ی تحصیلات تکمیلی::
مدیر و کارکنان::
خدمات آموزشی::
آیین‌نامه‌ها و مصوبات::
اخبار و اطلاعیه‌ها::
فرم‌ها::
تسهیلات پایگاه::
پرسشهای متداول​ (FAQ)::
برقراری ارتباط::
::

شیوه نگارش پایان‌نامه

AWT IMAGE

ارزشیابی مدارک دانشگاه‌های خارج

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: فایل های صوتی مسابقه فرهنگی ویژه هفته دفاع مقدس
:: اطلاعیه دسترسی به اخبار مربوط به مصاحبه دکتری
:: - اطلاعیه تست ورود به جلسه و آزمایش میکروفن و وبکم​ مصاحبه غیر حضوری دکتری ۹۹
:: اطلاعیه مصاحبه دکتری ۱۳۹۹ دانشگاه علم و صنعت ایران - پردیس دانشگاهی
:: ساخت بومی رتور توربین بخار توسط شرکت دانش بنیان نیتکو و با حمایت دانشگاه علم و صنعت ایران
..
نظرسنجی
نظر شما در مورد قالب و محتوای این سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ::

آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته

با توجه به آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوبه مورخ 25/10/1373 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (فرهنگ و آموزش عالی)

تعریف دوره
ماده 1 : دوره کارشناسی ارشد (ناپیوسته) دوره ای تمام وقت از دوره های آموزش عالی بالاتر از مقطع کارشناسی است که گذراندن آن منجر به مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوط می گردد.
ماده 2 : هدف از اجرای دوره کارشناسی ارشد، تربیت یافتن متخصصان و پژوهشگران با تاکید بر موارد ذیل می باشد:
 گسترش و تعمیق دانش در یک زمینه خاص
 آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی در یک زمینه خاص
 کسب مهارتهای لازم آموزشی – پژوهشی
 آشنایی با روشها و ابزارهای تحقیق
 آمادگی برای ورود به دوره عالی دکتری
ماده 3 : دوره کارشناسی ارشد شامل دو مرحله آموزشی و پژوهشی بوده که مدت این دوره، 2 سال می باشد. مرحله آموزشی واحدهای درسی دوره و مرحله پژوهشی شامل سمینار و پروژه است.
تبصره : شرایط استثنایی در خصوص مدت دوره در ماده 11 و ماده 46 تعریف شده است.
ماده 4 : شرایط ورود داوطلبان به این دوره می تواند به صورتهای زیر باشد:
 تائید صلاحیت عمومی و اختصاصی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور
 احراز شرایط تعیین شده مطابق دستورالعمل های مصوب شورای دانشگاه

مقررات مرحله آموزشی دوره
ماده 5 : تعداد کل واحدهای درسی دوره کارشناسی ارشد با احتساب پایان نامه و سمینار ،32 واحد می باشد.
تبصره : دروس اجباری و اختیاری، عناوین و سرفصلهای آنها مطابق قوانین و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و برنامه های مصوب شورای برنامه ریزی درسی دانشگاه می باشد.
ماده 6 : دانشجو مجاز است در هر نیمسال تحصیلی بین 8 تا 14 واحد درسی را با تایید استاد راهنما انتخاب کند. در موارد استثنایی به پیشنهاد استاد راهنما و تایید گروه مربوط و معاون آموزشی دانشکده این تعداد می تواند به 16 واحد افزایش یابد .
تبصره 1 : در صورتیکه به هر دلیل تعداد واحد باقیمانده دانشجو در نیمسال تحصیلی (به غیر از شرایط تبصره 2 همین ماده) کمتر از 8 واحد شود، در محاسبه میانگین، مجموع نمرات مذکور با نمرات دروس نیمسال بعدی لحاظ می گردد.
تبصره 2 : نام نویسی دانشجو در کمتر از 8 واحد درسی در نیمسالی که کمتر از 8 واحد برای وی باقی مانده است بلامانع میباشد، در این صورت آن نیمسال نیز یک نیمسال تحصیلی محسوب می شود.
تبصره 3 : دانشجویانی که برخی از دروس دوره کارشناسی ارشد را در دوره کارشناسی گذرانده اند ، نمی توانند آن را مجدداً در دوره کارشناسی ارشد بگذرانند. این دانشجویان باید با گرفتن دروس انتخابی دیگر جمع واحدهای درسی خود را به حد نصاب مندرج در برنامه مصوب برسانند.
ماده 7 : دانشجو مجاز است در هر نیمسال تحصیلی حداکثر یک درس را با نظر استاد راهنما در موعد مقرر حذف نماید. در هر صورت واحدهای باقیمانده یک نیمسال تحصیلی محسوب می شود.
ماده 8 : چنانچه به تشخیص گروه مربوط و تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده ، تعدادی از واحدهای درسی دوره کارشناسی، بعنوان دروس جبرانی برای دانشجو ضروری تشخیص داده شود، وی مکلف است آن دروس را بر اساس برنامه مصوب، علاوه بر واحدهای درسی مقرر در دوره کارشناسی ارشد بگذراند.
تبصره : دانشکده ها موظف می باشند چنانچه برای دانشجو دروس جبرانی پیش بینی می نمایند آنها را در ابتدای دوره آموزشی کتباً به اطلاع دانشجو برسانند و رونوشت آنرا به تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال نمایند.
ماده 9 : تعداد دروس جبرانی در هر رشته حداکثر 24 واحد است.
ماده 10 : دانشجو موظف است اخذ دروس جبرانی را در اولویت قرار دهد . در هر صورت کلیه دروس جبرانی می بایست تا مهلت مقرر (تا 12 واحد جبرانی دو نیمسال، تا 18 واحد جبرانی سه نیمسال و تا 24 واحد جبرانی چهار نیمسال ) گذرانده شود در غیر اینصورت دانشجو از ادامه تحصیل محروم می شود
ماده 11 : به ازاء هر 2 واحد درس جبرانی یک ماه به سقف مدت دوره کارشناسی ارشد دانشجو اضافه میشود.
ماده 12 : دانشجو موظف است در کلیه نیمسالهای تحصیلی (اعم از آموزشی و پژوهشی) در موعد مقرر ثبت نام نماید . چنانچه دانشجویی در موعد مقرر ثبت نام ننماید بمنزله عدم مراجعه دانشجو تلقی می شود.
تبصره : در موارد استثنائی که دانشجو بدلایل خارج از اراده خویش ثبت نام ننموده است، موضوع پس از تایید استاد راهنما جهت تصمیم گیری به کمیته منتخب تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارجاع می گردد.
ماده 13 : دانشجو بجز نیمسال اول میتواند حداکثر برای یک نیمسال تحصیلی با موافقت استاد راهنما و دانشکده ، از دانشگاه مرخصی تحصیلی بگیرد. مدت مرخصی تحصیلی در سنوات تحصیلی دانشجو محاسبه میشود.
تبصره : درخواست مرخصی باید قبل از شروع ثبت نام در هر نیمسال تحصیلی ارائه و پس از موافقت دانشکده، به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال گردیده باشد. در غیر اینصورت ، این امر به منزله عدم مراجعه دانشجو تلقی میشود.
ماده 14 : غیبت دانشجو در هر درس نباید از مجموع جلسات آن درس تجاوز کند، در غیر اینصورت نمره دانشجو در آن درس صفر منظور میشود .
ماده 15: عدم مراجعه دانشجو در هر مرحله از دوره، ترک تحصیل محسوب شده و دانشجو از ادامه تحصیل محروم میشود.
ماده 16 : حداقل نمره قبولی در هر درس اعم از دروس دوره یا دروس جبرانی ،12 است .
تبصره: اگر نمره دانشجو در یک درس اختیاری کمتر از 12 باشد، وی می تواند با موافقت استاد راهنما و تایید گروه مربوط به جای اخذ مجدد آن، درس دیگری را اخذ نماید . در هر حال نمره آن درس در معدل دانشجو محاسبه می گردد و سقف سنوات و سایر محدودیت های تعیین شده در این آیین نامه نیز بایستی رعایت گردد.
ماده 17 : چنانچه میانگین نمرات دروس دانشجو در یک نیمسال تحصیلی کمتر از 14 باشد ادامه تحصیل وی مشروط است .
ماده 18 : اگر میانگین نمرات دانشجو در دو نیمسال تحصیلی متوالی و یا غیر متوالی کمتر از 14 باشد، دانشجو از ادامه تحصیل محروم می گردد .
تبصره : نمره دروس جبرانی در کارنامه دانشجو بصورت جداگانه ثبت میشود ولی در احتساب میانگین نمرات نیمسال تحصیلی و میانگین کل نمرات دانشجو منظور نمیشود.
ماده 19 : میانگین کل نمرات دانشجو در پایان دوره (از دروس، سمینار و پایان نامه) نباید از 14 کمتر باشد. در غیر این صورت مدرک کارشناسی ارشد به وی تعلق نمی گیرد.
تبصره1 : دانشجویی که میانگین کل نمرات او از 14 کمتر باشد، در صورتی که حداکثر مدت مجاز تحصیل وی به پایان نرسیده باشد، می تواند تا 16 واحد از دروسی را که در آنها نمره کمتر از 14 گرفته است، فقط در یک نیمسال تحصیلی تکرار کند و در صورت جبران کمبود میانگین کل ، دانش آموخته اعلام گردد.
تبصره2: اخذ دروس مازاد فقط در شرایط فوق مجاز بوده و در غیر اینصورت نمره دروس مازاد در کارنامه دانشجو ثبت نمی شود.
ماده 20 : غیبت غیر موجه دانشجو در امتحان هر درس موجب درج نمره صفر برای درس مذکور است.
تبصره : در صورتیکه غیبت دانشجو در امتحان از نظر استاد راهنما، شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده و کمیته منتخب تحصیلات تکمیلی دانشگاه موجه تشخیص داده شود درس مزبور حذف می شود ولی در هر صورت واحدهای باقیمانده یک نیمسال تحصیلی محسوب خواهد گردید.
ماده 21 : دانشجو به هر دلیل میتواند از ادامه تحصیل انصراف دهد. در اینصورت باید درخواست خود را مبنی بر انصراف به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه تسلیم نماید. دانشجوی انصرافی یا اخراجی موظف است به تعهدات خود عمل نماید. صدور هر نوع گواهی نامه یا ریز نمرات و دریافت مجوز شرکت مجدد در آزمون ورودی منوط به تسویه حساب دانشجو با دانشگاه می باشد. 
مقررات مرحله پژوهشی دوره
ماده 22 : مرحله پژوهشی دوره کارشناسی ارشد شامل سمینار و پایان نامه است و گروه ها موظفند با رعایت حداقل یکی از موارد ذیل نسبت به تصویب موضوع سمینار و یا پایان نامه تصمیم گیری نمایند:
الف - به روز بودن موضوع پیشنهادی در سطح بین المللی
ب - کاربردی بودن موضوع پیشنهادی در سطح ملی
ماده 23 : هدف از ارائه سمینار، آشنایی عملی دانشجویان کارشناسی ارشد با اصول اولیه روش تحقیق، نحوه استفاده از منابع اطلاع رسانی و شیوه ارائه کتبی و شفاهی نتایج یک تحقیق در قالب جمع آوری، بررسی و دسته بندی ( و در بهترین حالت، ارزیابی ) تحقیقات انجام شده در ارتباط با موضوع سمینار است.
ماده 24 : تعداد واحد سمینار 2 واحد است و دانشجو موظف است تا نیمسال دوم تحصیلی واحد سمینار را اخذ نماید.
ماده 25 : موضوع سمینار دانشجو تا پایان نیمسال دوم تحصیلی باید در گروه مربوط مورد تصویب قرار گرفته باشد، مشروط بر آنکه حداکثر تا پایان نیمسال سوم تحصیلی موضوع سمینار به تصویب برسد، در غیر اینصورت مطابق با دستور العمل” نحوه تاثیر تأخیر در نمره سمینار دانشجویان“ اقدام خواهد شد. با عدم تصویب موضوع سمینار در پایان آخرین مهلت ذکر شده دانشجو از ادامه تحصیل محروم می شود.
ماده 26 : پیشنهاد و تصویب موضوع برای سمینار در راستای موضوع پایان نامه دانشجو ارجح است لکن مطالب مشترک در متن سمینار و پایان نامه در ارزیابی نهایی پایان نامه منظور نخواهد شد.
ماده 27 : آخرین مهلت دفاع از سمینار دانشجویان، پایان نیمسال بعدی پس از تصویب موضوع سمینار در گروه می باشد.
ماده 28 : حداقل مدت زمان میان تصویب موضوع در گروه و دفاع از سمینار 3 ماه می باشد.
ماده 29 : دفاع از سمینار در یک جلسه عمومی که از قبل اعلام شده باشد و با حضور استاد راهنما، عضو هیئت علمی نماینده گروه و سایر اساتید و دانشجویان علاقمند صورت می گیرد. نمره نهایی از ترکیب نمره استاد راهنما با ضریب 2 و نماینده گروه با ضریب 1 تعیین می گردد.
تبصره: گروه موظف است برای هر جلسه دفاعیه سمینار دانشجو و یا دانشجویان، یک یا چند عضو هیئت علمی از گروه و یا دانشکده خود را برای حضور در جلسه و ارزیابی دفاعیه تعیین نماید.
ماده 30 : دانشجو موظف است که گزارش سمینار خود را در قالب الگوهای نگارش سمینار تهیه و به ترتیبی به استاد راهنما تحویل نماید که نمره وی حداکثر تا 3 ماه پس از برگزاری جلسه دفاعیه به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده تسلیم گردد.
ماده 31 : هدف از انجام پایان نامه، فعالیت تمام وقت دانشجویان کارشناسی ارشد تحت راهنمایی اساتید راهنما در اجرای پروژه های تحقیقاتی، به منظور فراگیری عملی روش تحقیق پیرامون یک موضوع تخصصی است که ضروری است حداقل در ابعاد کاربردی برای حل مشکلات کشور یا نحوه تجزیه و تحلیل نتایج و ارائه روش های عملی در تکمیل نتایج موضوع، نوآوری داشته باشد.
ماده 32: تعداد واحد پایان نامه برای رشته های علوم پایه و علوم انسانی 4 تا 6 واحد و برای سایر رشته ها 6 تا 9 واحد مطابق برنامه مصوب رشته می باشد.
ماده33 : دانشجو موظف است واحد پایان نامه را حداکثر در نیمسال سوم اخذ و در نیمسالهای بعد با ارائه گزارش پیشرفت کار تایید شده توسط استاد راهنما برای ادامه پایان نامه نیز ثبت نام نماید.
ماده 34 : موضوع پایان نامه دانشجو حداکثر تا پایان نیمسال سوم تحصیلی باید در گروه تخصصی مربوط مورد تصویب قرار گرفته باشد، در غیر اینصورت دانشجو از ادامه تحصیل محروم می شود.
ماده 35 : حداقل مدت زمان میان تصویب موضوع در گروه و دفاع پایان نامه 6 ماه می باشد، در هر حال رعایت سقف مدت زمان دوره در ماده 3 الزامی است.
ماده 36: هر دانشجو موظف است در شروع نیمسال چهارم تحصیلی با مراجعه به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده از وضعیت آموزشی خود مطلع گردد.
ماده 37 : در مواد 24، 25، 33، 34 و 36 به ازاء هر 12 واحد جبرانی مهلت های مورد اشاره یک نیمسال افزایش می یابد.
ماده 38 : هر دانشجو پانزده روز قبل از تاریخ دفاعیه موظف به مراجعه به تحصیلات تکمیلی دانشکده و دانشگاه و تحویل فرمهای مربوط به انجام مراحل اداری دفاعیه می باشد.
ماده 39 : پس از کسب مجوز دفاع از تحصیلات تکمیلی دانشگاه آگهی برگزاری دفاعیه باید حداقل ده روز قبل از برگزاری دفاعیه در معرض دید عموم باشد.
ماده 40 : جهت دریافت مجوز دفاع، دانشجو باید در نیمسال مذکور ثبت نام کرده باشد و کلیه نمرات دروس و سمینار دانشجو به تحصیلات تکمیلی دانشگاه رسیده باشد.
ماده 41 : دانشجو موظف است ارائه شفاهی دفاعیه سمینار و گزارش سمینار و همچنین ارائه شفاهی دفاعیه پایان نامه و گزارش پایان نامه کارشناسی ارشد خود را صرفاً به کمک ابزارهای رایانه ای و در فضای دیجیتال و به زبان فارسی انجام دهد .
تبصره : دانشجویان غیر ایرانی می توانند ارائه شفاهی دفاعیه های سمینار و پایان نامه خود را با نظر استاد راهنما به زبان دیگری انجام دهند.
ماده 42 : دفاع از پایان نامه در یک جلسه عمومی و در حضور هیئت داوران به ریاست یکی از اساتید راهنما و سایر اساتید و دانشجویان علاقمند صورت میگیرد. نمره نهایی از ترکیب میانگین نمره اساتید راهنما با ضریب 2 و میانگین نمرات اساتید مشاور با ضریب 1 و نمرات هر یک از سایر اعضای هیئت داوران با ضریب 1 تعیین میگردد.
ماده 43 : حداقل نمره قبولی در سمینار و پایان نامه 12 است .
ماده 44 : حضور تمام وقت دانشجو در مرحله پژوهشی دوره الزامی است و چنانچه بنا به گزارش کتبی استاد راهنما دانشجویی در طول دوره پژوهشی حضور تمام وقت نداشته باشد، این امر به منزله عدم مراجعه دانشجو تلقی می گردد.
ماده 45 : دانشجو موظف است ویرایش نهایی پایان نامه خود را (که برای جلسه دفاعیه تهیه و ارائه شده است) با رعایت تصحیحات مورد نظر کمیته ممتحن به ترتیبی به استاد راهنما تحویل نماید که نمره وی حداکثر تا 3 ماه پس از برگزاری جلسه دفاعیه به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه تسلیم گردد.
ماده 46 : در صورتیکه پایان نامه دانشجو در مهلت مقرر دوره کارشناسی ارشد (موضوع ماده 3 و تبصره آن) به پایان نرسیده باشد، نمره پایان نامه وی مطابق با دستور العمل ”نحوه تاثیر تاخیر در نمره پایان نامه دانشجویان“ تعیین خواهد شد. 
مقررات اجرایی دوره
ماده 47 : اعضاء هیئت علمی با حداقل مرتبه استاد یاری می توانند برای هدایت پایان نامه دانشجوی کارشناسی ارشد مطابق ” دستورالعمل تعیین ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی “ اعلام ظرفیت نمایند تا مطابق آن پذیرش صورت گیرد.
ماده 48 : زمان و نحوه تعیین استاد راهنمای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مطابق ” دستورالعمل تخصیص دانشجویان تحصیلات تکمیلی “ می باشد.
ماده 49 : استاد راهنما برای هدایت علمی دانشجویان تحت راهنمایی خود در مرحله پژوهشی حداقل یک ساعت در هفته برای هر دانشجو در برنامه هفتگی خود زمان اعلام می نماید.
ماده 50: تدریس در دوره تحصیلات تکمیلی فقط توسط اعضاء هیئت علمی با حداقل مرتبه استادیاری انجام می شود.
تبصره : با توجه به شرایط خاص رشته مربوط با درخواست گروه و تصویب شورای آموزشی - پژوهشی دانشکده موارد استثنایی به اجرا در می آید .
ماده 51 : دانشکده ها برنامه های آموزشی و ارائه دروس هر گرایش را باید به نحوی برنامه ریزی نمایند که در هر نیمسال امکان اخذ 12 واحد برای دانشجو میسر بوده تا دانشجو بتواند در طی دو نیمسال (بدون احتساب واحدهای جبرانی ) مرحله آموزشی را بپایان برساند.
ماده 52 : دانشکده ها موظفند برنامه ارائه دروس 3 و 4 واحدی را حداقل در 2 نوبت و در دو روز غیر متوالی در هفته تنظیم نمایند .
ماده 53 : تاریخ برگزاری امتحانات (در محدوده زمانی مصوب دانشگاه )، توسط دانشکده ها تعیین و به هنگام ثبت نام هر نیمسال تحصیلی به اطلاع دانشجویان رسانیده و به تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال می گردد. پس از آن تقاضای تغییر در برنامه امتحانات صرفاً با تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه میسر میباشد .
ماده54 : استاد هر درس موظف است حداکثر ده روز پس از برگزاری امتحان ، نمره درس مربوطه را اعلام نماید و دانشکده حداکثر ظرف دو هفته پس از آخرین امتحان، کلیه نمرات را به تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال می نماید. برای دروسی که دارای پروژه می باشند حداکثر تا دو ماه پس از پایان آخرین امتحان نیمسال که درس در آن ارائه شده است استاد موظف است نمره نهایی درس را اعلام نماید.
تبصره : در شرایط خاص که انجام پروژه های درسی به زمان بیشتری نیاز دارد، استاد درس تقاضای خود را برای تمدید مهلت ارائه نمرات نهایی از طریق دانشکده به شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه می نماید تا در صورت تصویب مطابق آن اجرا شود.
ماده 55 : هیئت داوران پایان نامه دانشجو علاوه بر اساتید راهنما و مشاور متشکل از یک نفر خارج از دانشگاه و حداکثر2 عضو هیت علمی از داخل دانشگاه می باشد.
ماده 56 : اعضاء هیئت داوران پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد باید حداقل استادیار و یا دارای مدرک دکتری باشند.
تبصره: با توجه به شرایط خاص رشته مربوط و با درخواست گروه و تصویب شورای آموزشی – پژوهشی دانشکده موارد استثنایی به اجرا در می آید.
ماده 57 : اعضاء هیئت داوران داخلی و خارجی به پیشنهاد استاد راهنما و تصویب گروه مربوط، انتخاب و از سوی دانشکده برای اجرای وظایف ذیل دعوت می گردند:
الف - ارزیابی محتوای پایان نامه در مقایسه با پیشنهاد پروژه تصویب شده
ب - ارزیابی متن پایان نامه در مقایسه با الگوی نگارش
ج - ارزیابی کیفیت اجرای پایان نامه توسط دانشجو
د - ارزیابی کیفیت هدایت پایان نامه از سوی استاد راهنما 
تمهیدات کیفی دوره
ماده 58 : به منظور ارتقاء توانایی استفاده دانشجویان از متون تخصصی، نحوه نگارش و ارائه شفاهی گزارش علمی، آشنایی با روش تحقیق، کسب اطلاعات از منابع اطلاع رسانی و روش های بهره برداری از آنها در دانشگاه، معاونت آموزشی دانشگاه برای کلیه دانشجویان ورودی اقدام به برگزاری ”کارگاه مهارتهای علمی“ می نماید. شرکت در این کلاسها و موفقیت در گذراندن آنها شرط لازم برای ورود به مرحله پژوهشی دوره محسوب می گردد.
ماده 59 : گروه های مجری دوره کارشناسی ارشد در راستای تحقق اهداف ذیل موظفند حداقل هر چهار سال یکبار برنامه درسی دوره و محتوای دروس را مطابق مقررات مربوط بازنگری و به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام نمایند:
الف - به روز شدن محتوای علمی دروس در راستای تحولات علوم و فناوری
ب - تطبیق برنامه درسی دوره با نیازهای علمی و فنی کشور
ج- استفاده از منابع علمی و نرم افزارهای تخصصی جدید در برنامه دوره
د- استفاده از یافته های علمی اساتید گروه در برنامه دوره
ماده 60 : به منظور افزایش کیفیت پایان نامه های کارشناسی ارشد و تشویق دانشجویان به ارائه مقالات و محصولات از نتایج و همچنین حل مشکلات علمی و فنی کشور در قالب پایان نامه ها، سقف نمره پایان نامه دانشجویان 19 و به ازاء،
الف - مقاله مجله (بنام دانشگاه): دو نمره
ب - مقاله کنفرانس (بنام دانشگاه): یک نمره
ج - ساخت ماکت (برای رشته معماری )، سخت افزار و یا بسته نرم افزاری : یک نمره
د - پروژه میدانی : یک نمره به نمره پایان نامه اضافه می شود.
تبصره 1 : میزان سقف نمره پایان نامه و امتیاز مقالات و محصولات پایان نامه هر چهار سال یکبار از سوی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارزیابی و تجدید نظر می شود.
تبصره 2 : احراز شرایط ”ساخت ماکت، سخت افزار و یا بسته نرم افزاری“ و ”پروژه میدانی (به معنی انجام آزمایش ها یا اجرای پروژه یا به کارگیری و تست نتایج در صنعت)“ در زمان دفاعیه توسط هیئت داوران و احراز شرایط ”پذیرش مقاله“ در زمان فارغ التحصیلی توسط دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعیین می شود.
ماده 61 : به منظور ارزیابی کیفیت مرحله پژوهشی دوره، از طریق ارزشیابی کیفیت هدایت پایان نامه های تحصیلات تکمیلی توسط هیئت داوران هر پایان نامه، معاونت آموزشی دانشگاه دستورالعمل مربوط را تهیه و اجرا می نماید.
ماده 62 : در راستای ارتقاء کیفیت پایان نامه ها و انتشار نتایج حاصل از آنها، دانشگاه در برنامه سالیانه خود تمهیدات لازم را برای پشتیبانی از شرکت دانشجویان کارشناسی ارشد در همایش های علمی معتبر داخلی با تایید اساتید راهنما پیش بینی نموده و مطابق دستورالعمل اجرایی مربوط در اختیار متقاضیان قرار می دهد.
ماده 63 : به منظور قدردانی از خدمات مدرسینی که برنامه بازدید از مراکز صنعتی، اجرای پروژه های درسی توسط دانشجویان و یا اجرای تکالیف به کمک نرم افزارهای تخصصی را در برنامه دروس کارشناسی ارشد خود قرار می دهند، ضرائب تشویقی در محاسبه ساعت تدریس این دروس در نظر گرفته می شود و در ”دستورالعمل ضوابط مالی دوره های کارشناسی ارشد“ اعلام می شود.
ماده 64 : این آیین نامه در 64 ماده و 20 تبصره در تاریخ 8/5/82 به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه رسیده است.                         ابتدای مطلب
 
دفعات مشاهده: 30204 بار   |   دفعات چاپ: 1965 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 186 بار   |   0 نظر
>

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 4212