[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۱۹

خبرنامه شماره ۳۱۸

خبرنامه شماره ۳۱۷

خبرنامه شماره ۳۱۶

خبرنامه شماره ۳۱۵

خبرنامه شماره ۳۱۴

خبرنامه شماره ۳۱۳

خبرنامه شماره ۳۱۲

خبرنامه شماره ۳۱۱

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه از دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1398/11/22 | 

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه از دانشگاه

 
نشست ریاست دانشگاه با عضو جدید هیات امنای دانشگاه و معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، 21 بهمن 98 در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این نشست که با حضور دکتر نظرپور (معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد؛ ابتدا دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، با تبریک دهه فجر و خیرمقدم گویی به دکتر پورمحمدی (معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و عضو هیات امنای دانشگاه) و دکتر نظرپور، گزارشی از وضعیت فعلی و میزان دستیابی به اهداف تعیین شده در برنامه راهبردی دانشگاه را ارایه کرد.

در گزارش دکتر ذاکری به تعداد مجلات نمایه شده ISI، حضور 18 عضو هیات علمی در زمره دانشمندان یک درصد برتر جهان، وصولی قراردادهای صنعتی در ده ماهه نخست سال جاری، تعداد اساتید دارای قرارداد صنعتی، وجود 49 شرکت در مرکز رشد، تعداد ماموریت های فرصت مطالعاتی و... اشاره گردید.
رییس دانشگاه در ادامه به تبیین اقدامات برجسته دانشگاه در زمینه امضای تفاهم نامه های خارجی و داخلی و دستاوردهای اجرایی شدن این تفاهم نامه ها پرداخت. وی با تاکید بر اینکه هدف دانشگاه، تنها امضای تفاهم نامه نیست و عملیاتی شدن تفاهم نامه ها مورد توجه ماست، گفت: در سال گذشته وزارت عتف، دانشگاه علم و صنعت ایران را به عنوان رتبه نخست نسبت تفاهم نامه عملیاتی شده به تفاهم نامه امضا شده معرفی کرد. دکتر ذاکری همچنین با تصریح بر اینکه دانشگاه در موضوع تفاهم نامه ها هدفمند پیش رفته است، از اجرای مدل 2+2 در اجرای تفاهم نامه های خارجی دانشگاه به منظور تحقق انتقال فناوری خبر داد و گفت: در این مدل یک دانشگاه و یک صنعت از دو سوی قرارداد با هم همکاری دارند و در واقع، دو دانشگاه حامی صنعت می شوند تا انتقال دانش و فناوری به خوبی صورت پذیرد.
رییس دانشگاه در بخش معرفی تفاهم نامه های داخلی نیز به قرارداد دانشگاه با منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: در این تفاهم نامه به دنبال امور آموزش نبوده ایم و حل مشکلات صنعتی کشور را مد نظر قرار دادیم و از این رو، توسعه مراکز نوآوری و آزمایشگاه مرجع را در کیش پیگیری می کنیم.
دکتر ذاکری در ادامه گزارش اقدامات جدی انجام شده دانشگاه، به تاسیس و راه اندازی سه مرکز نوآوری در دانشگاه ظرف دو سال گذشته و پایان عملیات اجرایی پروژه ساختمانی مراکز تحقیقاتی مهندسی پزشکی و فناوری های عصبی اشاره کرد. وی با اشاره به رونمایی از قرارداد سرمایه گذاری 2 میلیارد تومانی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه با شرکت دانش بنیان فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت برای حمایت از تولید سرنگ اینفلیتور گفت: با حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه، این محصول مورد نیاز در عمل جراحی قلب باز، به تولید انبوه رسید و موجب شد تا سالانه 300 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای عدم واردات این محصول در کشور به وجود آید.

رییس دانشگاه سپس به برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی از جمله ENSAM فرانسه و پلی تکنیک مادرید اشاره کرد و این دوره های مشترک را شرایط برد-برد توصیف نمود. وی همچنین اجرای سه پروژه مهم در پژوهشکده فناوری عصبی؛ موفقیت موسسه کامپوزیت در پروژه تعمیر مخازن نفتی؛ موفقیت مرکز تحقیقات فضایی در طراحی و ساخت سه نسل ماهواره با اسامی نوید، تدبیر و ظفر؛ طراحی و ساخت دستگاه بومی جمع آوری لکه های نفتی از سطح آب توسط محققان دانشکده فناوری های نوین و دستاوردهای خوب همکاران دانشکده مهندسی شیمی در زمینه کاتالیزورهای مورد استفاده در صنایع نفت و فولاد را از دیگر افتخارات دانشگاه برشمرد.
در ادامه این نشست، دکتر سیدین (معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه)، به تشریح وضعیت دانشگاه در حوزه های مالی و بودجه دانشگاه ها پرداخت و سپس دکتر پورمحمدی (معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و عضو هیات امنای دانشگاه) با ابراز خوشحالی از اینکه در دانشگاه علم و صنعت ایران حضور دارد، گفت: از آنجا که نامم در هیات امنای دانشگاه شما قرار گرفته است، علاقه وافر داشتم در جمع شما حاضر شوم و با اشتیاق و افتخار آماده ام برای هر خدمتی در حد وسع خود ایفای نقش نمایم. وی در خصوص همکاری دانشگاه و سازمان متبوع خود گفت: سازمان برنامه و بودجه می تواند پل ارتباطی دانش و حوزه های اقتصادی کشور باشد و اگر بتوانیم ساز و کاری فراهم کنیم که نیازهای کشور را به درستی تشخیص و متناسب با ماموریت های دانشگاه، در زمینه رفع آن ایفای نقش کنید، سازمان برنامه و بودجه نیز می تواند در تامین بودجه و مقررات آن همراهی کند. به عنوان مثال یکی از معضلات مهم کشور بحث آلودگی هوا و ناوگان فرسوده حمل و نقل است و سازمان برنامه و بودجه آمادگی دارد در این زمینه و همچنین ذخیره انرژی و امثال آن سرمایه گذاری جدی انجام دهد. دکتر پورمحمدی افزود: یکی از ماموریت های سازمان برنامه و بودجه این است که دست حوزه نیاز و حوزه علم را در دست یکدیگر گذارد و در این میان نقش تسهیل گری ایفا نماید که باید برای مصادیق این کار، اندیشه کرد.
عضو هیات امنای دانشگاه، سپس با اشاره به اینکه در حال حاضر، بودجه سال 99 کشور در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی و تصویب قرار دارد از فرصت هایی که برای نخستین بار برای حوزه های دانشگاهی و آموزش عالی در بودجه سال بعد پیش بینی شده، سخن گفت و از جمله از معافیت دانشگاهها از پرداخت هزینه های شهرداری خبر داد.
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه همچنین گفت: در توافق انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری برای استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی، بنا شده است برای کارخانه های نوآوری، شرکت های دانش بنیان، طرح های نوآورانه و تجهیز دانشگاه ها، منابع یورویی در نظر گرفته شود که امکان خوبی برای دانشگاه هایی است که در این زمینه ها فعال شوند.
در پایان این نشست، دکتر نظرپور (معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، ضمن تشکر از ریاست دانشگاه و همکاران و معاونان وی، از دکتر پورمحمدی برای کمک های ویژه ایشان به حوزه آموزش عالی کشور تقدیر کرد. وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها مشکلات جدی در منابع مالی دارند که اگر نتوانیم کمک کنیم، باید هزینه بسیار بیشتری که مناسب کشور نیست، بپردازیم؛ اظهار امیدواری نمود با تلاش سازمان برنامه و بودجه، دانشگاه ها امسال بتوانند تخصیص مناسب تا 100 درصد را داشته باشند.
مهمانان دانشگاه پس از این جلسه، با همراهی هیات رییسه از
آزمایشگاه مرجع، باشگاه نوآوری نیترو، پژوهشکده الکترونیک و آزمایشگاه های دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، بازدید به عمل آوردند.

آلبوم تصاویر

 
 Sapp.ir/iust_iran
 
 
دفعات مشاهده: 1334 بار   |   دفعات چاپ: 174 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4218