[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
آموزش الکترونیکی::
پردیس شماره 2::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس

AWT IMAGE

نام کاربری
کلمه عبور

AWT IMAGE
رمز ورود را فراموش کرده‌اید؟

..
دفاعیه کارشناسی ارشد

دفاعیه کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: زهرا دبیری - 1398/04/24 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۴ | 

ارائه­ دهنده:

زهرا دبیری

  استاد راهنما:

 دکتر زینب موحدی
 

  استاد ممتحن خارجی :  دکتر سعید صدیقیان کاشی
استاد ممتحن داخلی: دکتر اکبری ازیرانی

  زمان :  دوشنبه   24  تیر ماه 1398

ساعت 09:00
 
مکان: دانشکده مهندسی کامپیوتر- طبقه سوم- اتاق 304

خانم زهرا دبیری دانشجوی کارشناسی ارشد خانم دکتر زینب موحدی دوشنبه  24 تیر ماه ساعت   09:00 در اتاق 304 واقع در طبقه سوم دانشکده کامپیوتر از پروژه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان ارائه یک روش تخلیه‌بار ترکیبی چندکاربره مبتنی بر روش قیمت‌گذاری در رایانش ابر حاشیه دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

اگرچه امروزه فناوری دستگاه‌های موبایل پیشرفت چشمگیری دارد، اما قابلیت‌های این دستگاه‌ها با سرعتی برابر با سرعت ظهور برنامه‌های کاربردی جدید پیشرفت نمی‌کند. به‌منظور افزایش قابلیت‌های دستگاه‌های موبایل، برنامه‌های کاربران به‌منظور اجرا به مجموعه‌ای از سرویس‌دهنده‌های قدرتمند و غنی از منابع رایانشی و ذخیره‌سازی ابر متمرکز فرستاده می‌شوند که به آن تخلیه‌بار گویند. ازآنجاکه ابرهای متمرکز در فاصله‌های دوری نسبت به کاربران قرار دارند، تخلیه‌بار به آن‌ها زمان‌بر خواهد بود که بدین ترتیب، استفاده از آن‌ها را برای بسیاری از کاربردها نامناسب می‌سازد. به‌این‌ترتیب، دیدگاه رایانش ابر حاشیه معرفی ‌شده ‌است که منابع رایانشی و ذخیره‌سازی را در حاشیه‌ شبکه‌های دسترسی موبایل فراهم می‌کند و می‌تواند با رعایت نیازمندی‌های زمانی، برنامه‌های سنگین کاربران را اجرا نماید.
تخلیه‌بار فرآیندی شامل تخصیص همزمان منابع رایانشی و ارتباطی است. بدین معنا که در اختیار داشتن هر یک از این منابع به‌تنهایی، برای کاربران سودمند نخواهد بود. همچنین، در زمینه تخلیه‌بار محیط‌های چندکاربره نیز مطرح می‌شوند که در آن‌ها، چند کاربر بر سر دستیابی به این منابع با یکدیگر رقابت می‌کنند تا برنامه‌های کاربردی خود را در مهلت زمانی آن‌ها و با مصرف کمترین میزان انرژی اجرا نمایند. پس از بررسی میزان منابعی که در صورت تخلیه‌بار به کاربر تخصیص داده خواهند شد، باید در خصوص تخلیه‌بار تصمیم‌گیری نمود. از دیگر معیارهای مؤثر بر این تصمیم‌گیری، هزینه استفاده از این منابع است. به‌این‌ترتیب، با توجه به اهمیت تخصیص همزمان منابع رایانشی و ارتباطی، همچنین اهمیت در نظر گرفتن میزان تقاضای کاربران و قیمت‌گذاری منابع با توجه به آن، ضرورت ارائه روشی که هدف آن تخصیص همزمان منابع رایانشی و ارتباطی به کاربران باشد، مشخص می‌گردد.
در این راستا، کارهای انجام شده در حوزه رایانش ابری موبایل و به‌ خصوص رایانش ابر حاشیه براساس روش حل و معیارهای در نظر گرفته شده، بررسی شده‌اند. سپس، برای تصمیم‌گیری تخلیه‌بار، روشی پیشنهاد شده است که با استفاده از نظریه بازی‌ها و بهینه‌سازی، میزان تخصیص بهینه از منابع رایانشی و ارتباطی و نیز قیمت واحد بهینه تعیین ‌شده از سوی ابر حاشیه به ازای هر واحد منبع رایانشی و ارتباطی را می‌یابد. روش پیشنهادی با استفاده از بازی استکلبرگ مدل شده و پس از اثبات یکتایی نش، نقطه تعادل نش محاسبه می‌شود. نتایج ارزیابی روش پیشنهادی نشان می‌دهد که این روش نسبت به روش قیمت ثابت، منابع رایانشی و ارتباطی بیشتری را به کاربران تخصیص می‌دهد و سودمندی ابر حاشیه را نیز بهبود می‌بخشد.
 


 


  از اساتید بزرگوار، دانشجویان گرامی و دیگر متخصصان و علاقه مندان به موضوع دفاعیه دعوت
می شود با حضور خود موجبات غنای علمی و ارتقای کیفی را فراهم سازند.

  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

دفعات مشاهده: 495 بار   |   دفعات چاپ: 65 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

مطالب مشابه


School of Computer Engineering
Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 4004