[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی معاونت::
مدیریت ها::
معرفی افراد::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها::
طرح امتیاز آموزشی استادان::
آموزش در شرایط کرونا::
سولات متداول دانشجویان::
::
با ما در ارتباط باشید
تماس با ما
..
تماس با ما

تلفن گویای معاونت آموزشی:
۷۳۲۲۵۵۵۵

دورنگار :
۷۷۲۴۰۴۳۸

..

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: فایل های صوتی مسابقه فرهنگی ویژه هفته دفاع مقدس
:: اطلاعیه دسترسی به اخبار مربوط به مصاحبه دکتری
:: - اطلاعیه تست ورود به جلسه و آزمایش میکروفن و وبکم​ مصاحبه غیر حضوری دکتری ۹۹
:: اطلاعیه مصاحبه دکتری ۱۳۹۹ دانشگاه علم و صنعت ایران - پردیس دانشگاهی
..
منشور اخلاقی دانشجویان

..
:: قابل توجه داوطلبین حائز شرایط انتخاب رشته در کنکور سراسری ::

قابل توجه داوطلبین حائز شرایط انتخاب رشته در کنکور سراسری
دانشگاه علم وصنعت جز و دانشگاه‌هایی است که هم افتخارات علمی دارد و هم افتخارات انقلابی (مقام معظم رهبری24 آذرماه 1387)

 

چرا دانشگاه علم وصنعت ایران در آسمان آموزش عالی ایران همچون ستاره پرفروغی می درخشد؟

 

 دانشگاه علم وصنعت ایران در زمینی به وسعت 42 هکتار در شمال شرقی تهران به بوستانی پرطراوت و سرسبز می ماند که در کنار طبیعت فوق العاده زیبا،محل آموزش تعداد زیادی از نخبگان کشور است که درمسیر تولید دانش و بکارگیری آن فعالیت می نمایند. این دانشگاه، با قدمت بیش از هشتاد سال فعالیت علمی و پژوهشی، به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور، روز به روز بر اعتبار علمی و صنعتی خود می افزاید.

 اخیرا به اخبار موفقیت های دانشگاه علم وصنعت ایران که از طریق رسانه ها انتشار یافته توجه کرده اید؟ به این جملات دقت کنید:

- دانشگاه علم وصنعت ایران، به استناد گزارش پایگاه های معتبر جهانی، موفق به اخذ رتبه ممتاز در زمینه تولید علم، در میان دانشگاه های فنی و مهندسی کشور گردید.

- ماهواره نوید دانشگاه علم وصنعت ایران که به صورت کاملا بومی توسط این دانشگاه ساخته شده است به فضا پرتاب شد و با موفقیت درمدار زمین قرار گرفت.

- پژوهشگران دانشگاه علم وصنعت ایران، موفق به طبقه بندی و تشخیص موضوعات خاص در تصاویر ماهواره ای شدند.

- دانشگاه علم وصنعت ایران، در زمینه استفاده از مواد کامپوزیت، به عنوان مرجع در کشور شناخته شده است.

- برای نخستین بار در کشور، دانشگاه علم وصنعت ایران موفق به ساخت دستگاه الکترونیکی برای حرکت افراد دارای ضایعه نخاعی گردید.

- تیم ربوکاپ دانشگاه علم و صنعت ایران، در مسابقات جهانی، موفق به کسب مقام ممتاز گردید.

 جملات مذکور، چکیده ای از صدها خبر موفقیت دانشگاه علم و صنعت ایران است که در سنوات اخیر، اعلام شده و روز به روز بر آن اضافه می شود.

رشد موفقیت های این دانشگاه، در عرصه های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی از روندی خیره کننده برخوردار شده به گونه ای که امروز، این دانشگاه به عنوان دانشگاهی مادر، پیشگام و تراز اول در کشور رخ نموده است. به عنوان نمونه:

در عرصه آموزش:

  آیا می دانید فرآیندهای آموزشی این دانشگاه به گونه ای دقیق، هدفمند و با کیفیت، طراحی و اجرا می شوند که غالب دانش آموختگان، به راحتی می توانند جذب مراکز پژوهشی و صنعتی کشور شده و هیچ نگرانی از بابت آینده شغلی خود نداشته باشند؟

آیا می دانید بیشتر دانش آموختگان این دانشگاه، در مسیر ادامه تحصیل، موفق به کسب رتبه های ممتاز آزمون های کشوری در مقاطع بالاتر می شوند؟

 آیا می دانید این دانشگاه، با جمعیت حدود ده هزار دانشجو درمقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، حدود یکصد و پنجاه رشته/گرایش مختلف را در چهارده دانشکده تخصصی خود با بهره گیری از امکانات و محیط های آموزشی پیشرفته و آزمایشگاه های توانمند و مجهز، پوشش می دهد؟

 آیا می دانید دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه می توانند به گونه ای برنامه ریزی کنند که در رشته منتخب خود همه مقاطع تحصیلی تا اخذ دکتری را در این دانشگاه طی نمایند؟

آیا می دانید این دانشگاه، برنامه های ویژه ای را برای جذب و حمایت تحصیلی از دانشجویان خلاق و استعدادهای درخشان طراحی و اجرا می کند؟

آیا می دانید دانشگاه علم و صنعت ایران، با بیش از پنجاه دانشگاه معتبر خارجی، تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی دارد؟

آیا می دانید دانشگاه علم وصنعت ایران براساس رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) ، رتبه سوم دانشگاه‌های صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است؟

در عرصه پژوهش:

 آیا می دانید این دانشگاه دارای یازده مرکز پژوهشی، بیش از هشتاد آزمایشگاه تحقیقاتی، هفت مجله معتبر علمی- پژوهشی که همگی آنها در پایگاه های ISC یا ISI نمایه می شوند و دارای نه قطب علمی پژوهشی در کشوراست؟

آیا می دانید پژوهش های این دانشگاه، طیف وسیعی از پژوهش های بنیادی تا کاربردی را پوشش می دهد و ارتباط قوی و موثری را با صنعت کشور دارد؟

آیا می دانید تولید علم در این دانشگاه، در طی هشت سال هشت برابر شده است؟

 آیا می دانید این دانشگاه، از بستر پژوهشی مناسب شامل آزمایشگاه های متعدد تخصصی، کتابخانه ها و مراکز کامپیوتری دانشکده ای و دانشگاهی و زیر ساخت اینترنت با پهنای باند وسیع که به نوبه خود در موسسات آموزشی و دانشگاهی کشور کم نظیر است، برخوردار می باشد؟

آیا می دانید این دانشگاه، هشت طرح کلان ملی شامل: سامانه نرم افزاری پایه امنیتی؛ معماری مرکز دفاع سایبری و سامانه های زیر ساخت های فضای سایبر؛ توسعه فناوری­های کلیدی هواپیمای جت مسافربری 150 نفره؛ طراحی و ساخت پروتز عصبی حرکتی زیرجلدی؛ طراحی پلتفرم ملی خودرو در کلاس B ؛ پیاده­سازی فناوری ملی سامانه حمل و نقل ریلی پرسرعت و پایش کیفی، حفاظت و مدیریت آلاینده های آب، خاک و هوا به عنوان دانشگاه مجری عهده دار است.

در عرصه فرهنگی رفاهی:

آیا می دانید دانشگاهیان علم وصنعت ایران، افرادی فرهنگی و مقید به ارزش های اعتقادی و اخلاقی هستند به گونه ای که این دانشگاه به عنوان فیضیه دانشگاه ها لقب گرفته است؟

آیا می دانید این دانشگاه دارای امتیازات ویژه فرهنگی است که از طریق مسجد دانشگاه، یادمان شهدای گمنام، بوستان علمی، بوستان ویژه خواهران، سالن های اجتماعات و فعالیت تشکل های دانشجویی فرهنگی، محیطی بالنده و ارزشی مبتنی بر آموزه های دینی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد؟

آیا می دانید این دانشگاه از امکانات رفاهی و دانشجویی خوبی نظیر بهداری، مرکز مشاوره، خوابگاه های مناسب، سالن های غذاخوری، مجتمع رفاهی و تفریحی، امکانات ورزشی (سالن های ورزشی متعدد، استخر، استادیوم فوتبال و پیست دو و میدانی و... ) برخوردار است؟

تسهیلات ویژه برای استعدادهای درخشان:

 دانشگاه علم و صنعت ایران، مفتخر به دانش آموختگانی است که همواره و در تمامی عرصه های علمی، صنعتی و مدیریتی کشور، بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده و توانسته اند خدمات شایانی را به کشورتقدیم نمایند. این دانشگاه، ضمن توجه جدی به ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و تدارک محیطی خلاق، سعی در ارایه تسهیلات لازم برای رشد و شکوفایی استعدادهای درخشان دارد. در این راستا، در کنار تسهیلات عمومی که به تمامی دانشجویان تعلق می گیرد، در حد امکان، تسهیلاتی ویژه را برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان فراهم می آورد که برخی از آنها عبارتند از:

AWT IMAGEتسهیلات ویژه برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان، برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی ارشد ودکتری) بدون شرکت درآزمون های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور

AWT IMAGEامکان تحصیل همزمان در دو رشته کارشناسی

AWT IMAGEتدارک امکانات خوابگاهی ویژه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری، کمتر از 500 باشد.

AWT IMAGEامکان تغییر رشته به هر یک از رشته های مورد علاقه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان زیر 300 باشد

AWT IMAGEارایه تسهیلات ویژه برای مدت یک سال، به داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری زیر 200 باشد (این امکان، در صورت داشتن شرایط علمی خوب، برای سال های بعد قابل تمدید می باشد)

در خاتمه به داوطلبان عزیز پیشنهاد می شود، با عدم پیروی از هر گونه روش های سنتی مرسوم بین داوطلبان در انتخاب رشته و دانشگاه، تنها با توجه به علاقه مندی و برنامه آتی شغلی یا تحصیلی خود، مطالعات و بررسی های لازم را برای انتخاب رشته و دانشگاه به عمل آورده و انتخاب مناسب خود را انجام دهند.

 لازم به ذکر می باشد علاقمندان جهت بازدید مجازی از دانشگاه علم و صنعت ایران می توانند به آدرس http://vt.iust.ac.ir/ یا لینک زیر مراجعه نمایند.

دفعات مشاهده: 4421 بار   |   دفعات چاپ: 1010 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 33 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

IUST Education
اساتید برتر آموزشی سال 1399
Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 4212